Podczas pracy w firmie zajmującej się programowaniem i naprawą kluczyków samochodowych przeprowadziłem ogromną ilość napraw kart Renault. Szczególnie były to karty pierwszej generacji (srebrne), które ze względu na dość miękki plastik i układ elementów wewnętrznych ulegają częstym awariom - choć nowsze również trafiają na stół naprawczy.

Okazuje się, że niewiele osób, które używają kluczy samochodowych typy Keyless Go, zdaje sobie sprawę z faktu, że gdy np. przestanie działać bateria w kluczu to odpalenie samochodu z kluczem w kieszeni będzie niemożliwe.

Używasz co dzień pilota do otwierania i zamykania drzwi w samochodzie? Może jeszcze nie spotkała Cię przykra niespodzianka, gdy pilot przestaje działać, a Ty nie możesz otworzyć drzwi, aby dostać sie do pojazdu. Pamiętaj - to może się zdarzyć w każdej chwili!

Coraz więcej osób kupując samochód korzysta z kluczyków samochodowych typu Smart Key z funkcją Keyless Go, jednak jak sie okazuje niewiele z nich wie, co zrobić gdy jesteśmy w terenie, a funkcja Keyless Go przestanie działać (np. gdy wyczerpie się bateria w kluczyku).

Transponder, często nazywany również chipem, pestką bądź mylnie immobilizerem, to element elektroniczny znajdujący się w kluczyku samochodowym. Znajduje się on w auto kluczach pojazdów wyprodukowanych mniej więcej w połowie lat 90-tych, aż do chwili obecnej.

Keyless Go to oferowany w wielu nowoczesnych samochodach system bezkluczykowego, elektronicznego dostępu i uruchamiania samochodu. Zainstalowany w samochodzie sensor wysyła sygnał. Gdy w odległości przynajmniej 1.5 m od samochodu znajdzie się osoba z kluczykiem, zaprogramowanym do tego samochodu, wówczas sensor odbierze sygnał zwrotny i pozwoli po pociągnięciu klamki na otwarcie drzwi i następnie na uruchomienie silnika. Jest to niezwykle ułatwiająca życie funkcja.