Niestety bardzo często zdarza się, że kluczyk do Twojego auta zostanie zatrzaśnięty lub zgubiony. Jeśli posiadasz zapasowy kluczyk w domu, to nie stanowi to większego problemu, jeśli jednak był to jedyny klucz, to sprawa się komplikuje.

Niektórzy próbują zbić szybkę i jakoś otworzyć auto, ale wierz mi, jest to zdecydowanie droższy sposób, tym bardziej, że najmniejsze szybki w samochodzie bywają najdroższe.

W takiej sytuacji należy wezwać fachowca, który awaryjnie otworzy samochód. 

W zdecydowanej większości miast naszego kraju bez problemu znajdziesz firmy, które awaryjnie otworzą auto, ale pamiętaj, że dobry fachowiec wykona taką operację bez uszkodzeń (metodami manipulacyjnymi bądź na tyle delikatnymi, że żaden mechanizm nie powinien ulec uszkodzeniu).

Pamiętaj również, że jeśli zgubisz jedyny klucz do samochodu, to koszt jego dorobienia będzie dużo wyższy, niż dorobienie zapasowego kluczyka za wczasu - jeszcze gdy posiadasz jeden klucz.

Awaryjne otwarcia samochodów zdarzają się zazwyczaj w najmniej oczekiwanych momentach, zazwyczaj gdy samochód jest niezwykle potrzebny, więc unikaj takich sytuacji - jeśli nie posiadasz drugiego klucza do samochodu, to dorób go jak najszybciej.