Dbaj o wkładki w drzwiach samochodu

Używasz co dzień pilota do otwierania i zamykania drzwi w samochodzie? Może jeszcze nie spotkała Cię przykra niespodzianka, gdy pilot przestaje działać, a Ty nie możesz otworzyć drzwi, aby dostać sie do pojazdu. Pamiętaj - to może się zdarzyć w każdej chwili!

Niestety bardzo często w takich sytuaciach bywa tak, że chcesz otworzyć drzwi za pomocą grota kluczyka (mechanicznie), ale jest to niemożliwe, gdyż wkładka zablokowała sie i na to nie pozwala.

Aby nie dopuścić do takiej sytuacji należy regularnie dbać o wkładki - trwa to chwilkę, a pomoże ustrzec się przed przykrymi chwilami.

Wystarczy tylko:

  1. Przynajmniej raz w miesiącu zabezpieczyć i przesmarować wkładkę w drzwiach (nie stacyjkę) odpowiednim środkiem (np. Brunox czy WD40),
  2. Włożyć i wyciągnąć kilkukrotnie kluczyk do wkładki,
  3. Kilkukrotnie przekręcić kluczem w celu zamknięcia i otwarcia drzwi.

Te trzy bardzo proste zabiegi spowodują, że wkładka będzie odpowiednio zakonserwowana i co jakiś czas "uruchomiona", dzięki czemu nie powinna bez problemu zadziałać w momencie, kiedy będzie to niezbędne.

Dokładamy wszelkich starań, aby prezentowanie na stronie informacje oraz zdjęcia były prawidłowe. Wystąpienie wszelkich błędów nie może być podstawą do jakichkolwiek pretensji czy roszczeń. Jeżeli znaleziono w opisie jakikolwiek błąd prosimy o zgłoszenie tego faktu.

Wszelkie znaki towarowe znajdujące się na niniejszej stronie użyte zostały jedynie w celach informacyjnych. Informujemy, że serwis kluczyki-do-aut.pl nie ma żadnych związków gospodarczych z właścicielami praw do niniejszych znaków towarowych i nie jest ich oficjalnym dystrybutorem.

Prezentowane na stronie zdjęcia mają wyłącznie charakter poglądowy.