Okazuje się, że niewiele osób, które używają kluczy samochodowych typu Keyless Go, zdaje sobie sprawę z faktu, że gdy np. przestanie działać bateria w kluczu to odpalenie samochodu z kluczem w kieszeni będzie niemożliwe.

Oczywiście można uruchomić w takiej sytuacji silnik (pisaliśmy o tym w artykule: Jak odpalić samochód gdy Keyless Go nie działa), ale trzeba wiedzieć, gdzie znajduje się miejsce, do którego należy przyłożyć lub włożyć klucz.

Wszelkie informacje na ten temat powinny zostać umieszczone w książce obsługi samochodu, jednakże jeśli takowej nie posiadasz lub jest napisana w języku, którego nie znasz (często dla aut sprowadzonych), to podpowiemy Ci, jak takie miejsce odnaleźć.

Zazwyczaj miejsce to znajduje się przy przycisku Start/Stop - wystarczy, że przyłożysz kluczyk do przycisku, a uruchomienie pojazdu powinno być możliwe. Nie jest to jednak regułą. W niektórych pojazdach można spotkać zaślepkę w kolumnie kierownicy, którą należy zdjąć i umieścić kluczyk w znajdującym się pod nią gnieździe. Można spotkać również gniazdo na klucz w podłokietniku. Zdarzyć się może również, iż kluczyk trzeba przyłożyć w okolicy kolana prawej nogi.

Jeżeli chcesz znaleźć miejsce, do którego należy przyłożyć kluczyk do awaryjnego odpalenia auta to wystarczy prosty sposób:

  1. Wyjmij z kluczyka baterię i złóż go z powrotem (jeśli wyjęcie baterii wymagało rozłożenia obudowy klucza)
  2. Przyłóż kluczyk do przycisku Start/Stop i naciśnij przycisk
  3. Jeśli nadal nie możesz uruchomić silnika sprawdź, czy w okolicy kierownicy znajduje się zaślepka bądź gniazdo. Jeśli jest zaślepka przyłóż do niej kluczyk - jeśli nadal nic się nie dzieje, zdejmij ją - pod nią powinno znajdować się gniazdo
  4. Nadal nic? Sprawdź schowek w podłokietniku czy nie ma w nim gniazda na klucz (gniazdo na klucz może być umiejscowione również gdzieś na przednim kokpicie)
  5. Wciąż auto nie odpala - spróbuj przyłożyć kluczyk do plastiku w okolicy prawego kolana
  6. Poszukiwania nie przyniosły rezultatu? Sprawdź gniazda na kupki w centralnej konsoli (cup holdery) tam również w niektórych markach pojazdów znajduje się miejsce do umieszczenia klucza.
  7. Czasem miejsce to może znajdować się na spodniej części kolumny kierownicy.
  8. Jeśli już wiesz, gdzie znajduje się miejsce awaryjnego przyłożenia klucza, to włóż z powrotem baterię

W większości samochodów jedna z powyższych metod powinna pozwolić na uruchomienie samochodu - choć czasem twórcy pojazdów bywają naprawdę "pomysłowi" i zabawa może potrwać nieco dłużej.

Dokładamy wszelkich starań, aby prezentowanie na stronie informacje oraz zdjęcia były prawidłowe. Wystąpienie wszelkich błędów nie może być podstawą do jakichkolwiek pretensji czy roszczeń. Jeżeli znaleziono w opisie jakikolwiek błąd prosimy o zgłoszenie tego faktu.

Wszelkie znaki towarowe znajdujące się na niniejszej stronie użyte zostały jedynie w celach informacyjnych. Informujemy, że serwis kluczyki-do-aut.pl nie ma żadnych związków gospodarczych z właścicielami praw do niniejszych znaków towarowych i nie jest ich oficjalnym dystrybutorem.

Prezentowane na stronie zdjęcia mają wyłącznie charakter poglądowy.